Bazalka Greco a Palla "Řecký míč " 200 SEMEN v balení

Bazalka Greco a Palla "Řecký míč " 200 SEMEN

Více informací


30 Kč

S613

Popis

Basilico Greco a Palla „Bazalka řecký míč“(Ocimum basilicum)  –  jednoletá aromatická bylina předurčená díky svému malému vzrůstu oproti ostatním odrůdám bazalky zvláště k pěstování v květináči.

Je charakteristická tvarem keříku, který roste do tvaru kompaktní koule a svými velmi aromatickými malými vstřícně rostoucími hladkými listy jasně zelené barvy.

Tuto trpasličí odrůdu bazalky lze pěstovat díky jejímu netradičnímu vzhledu jako okrasnou, ale též k širokým kulinářským účelům. Je vhodná na dochucení  jídel zvláště italské kuchyně, na přípravu pesta, dochucení ryb, polévek aj.

 

Léčivé účinky

Bazalka pravá má velmi pozitivní vliv na zažívání, stres, nespavost a má také mírně desinfekční účinky. Její léčivé účinky mají vliv na křeče a bolesti břicha.

 

Nároky

Pěstování bazalky není nijak náročné. Lze ji pěstovat buď ve větším květináči, nebo od jara do podzimu na zahradě. Bazalka by měla být umístěna na slunném stanovišti, případně v polostínu. Nejlépe bude růst v propustné zemině s přídavkem kvalitního kompostu.

 

Výsev a klíčení

Semena vysévejte od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Semena klíčí při teplotě okolo 20-25°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení se pohybuje mezi 15-20 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3-5 malých rostlinkách. Na předem zvolené stanoviště rostliny vysazujte v květnu.Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně