Mirabilis Jalapa " Nocenka Mix " 20 SEMEN v balení

Mirabilis Jalapa " Nocenka Mix" 20 SEMEN

Více informací

Sleva!
15 Kč

25 Kč

S43

Věrnostní program Za toto zboží nezískáte žádné věrnostní body, protože je již zlevněné.


 

Popis

Mirabilis Jalapa „Nocenka“ bílá pocházející z jižní Ameriky je košatý, sytě zelený a hustě olistěný keřík se stovkami intenzivně a příjemně vonících květů, otvírajících se v pozdním odpoledni a kvetoucích po celou noc až do rána, vyznačující se hned dvěma zajímavostmi. Na jedné rostlině může vykvétat více barev květů např. celé žluté a celé červené a druhou zvláštností je slabě fosforeskující pohlavní ústrojí v každém květu. Nocenka je vhodná k výsadbě na záhony i k lemování chodníků. Roste poměrně rychle a v krátké době je z ní statný keřík obsypaný květy.

 

Výška rostliny

Rostlina může dorůstat výšky od 50 až do 120 cm.

 

Květ

Nocenka kvete od července do prvních mrazíků bílými zvonkovitými květy s nálevkovitou korunou o průměru přibližně 3 - 4 cm. Ve dne zůstávají květy rozvinuté jen za deštivého počasí, nebo začátkem podzimu, kdy klesá intenzita světla.

 

Nároky

Rostlina vytváří podzemní hlízu, která není mrazuvzdorná. Na zimu je nutné ji vyrýt a uskladnit v bezmrazé místnosti a z jara vysadit podobně jako např. jiřiny. Nicméně toto nedoporučuji. Rostliny ze semen rostou rychleji, jsou mohutnější a celkově vitálnější. Nejlépe se jim bude dařit v hlubokých hlinitých půdách na slunném stanovišti.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme v březnu až květnu do hnízd po dvou až třech semenech cca 2 cm hluboko ve vzdálenosti 50 cm od sebe, na slunné stanoviště.

Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně