Rajče Cascade Village Blue " 10 SEMEN v balení

Rajče Cascade Village Blue  " 10 SEMEN v balení

Více informací


35 Kč

S807

Popis

Rajče (Lycopersicon esculentum Mill) Cascade Village Blue je středně raná tyčková ( indeterminantní) odrůda se zajímavým atraktivním zabarvením plodů pocházející z USA.  Je to novější odrůda rajčat s plody sladké chuti. Doba zrání plodu je 75 dní. Rajčata lze využít jak ve studené kuchyni, tak i k tepelnému zpracování.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda vyžadující oporu. 

 

Plod

Plody jsou malé až středně velké 3 - 6 cm, rostoucí v seskupení po 6 - 8 kusech. Mají vynikající šťavnatou, jemnou, sladkou chuť s minimálním počtem semen, dozrávající do atraktivního modrého zabarvení, místy mohou vytvářet širokou škálu barev, od žluté přes temně červenou a občas i s pruhy. Doba zrání je přibližně 70 – 75 dní. 

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100 .Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu. Kvůli vysoké hmotnosti plodů a jejich počtu na vijanech je vhodné na každé rostlině ponechat pouze 3 až 4 výhonky. 

 

Výsev a klíčení

 

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální  teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.

 

 
 

Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně