Rajče Akron F1 " 20 Semen v balení

Rajče Akron F1 " 20 Semen v balení

Rajče Akron F1 " 20 Semen v balení

Více informací


35 Kč

R2

Popis   

Rajče Akron F1 je tyčková, poloraná, LSL odrůda rajčat vyšlechtěná v České republice, hodící se pro pěstování ve sklenících a foliovnících, v teplejších oblastech i pro venkovní pěstování. Rostlina má zelené listy se žlutými kvítky. Plody jsou kulovité, pevné a hladké, bez žebrování a rostou na vijanu po 8 – 11 kusech. Rajče je chutné, hodící se do salátů, sendvičů, ale i k tepelnému zpracování. Je velmi vhodné ke skladování, odolné proti praskání i proti chorobám. V roce 2013 získala tato odrůda ocenění za nejvyšší výnosnost od Londýnské Královské zahradnické společnosti (RHS).

 

Výška rostliny 

Tyčková odrůda. Obvykle cca 200 cm.

 

Plod 

Kulovitý, červený a pevný, vážící 130 – 145 gramů, rostoucí na vijanu po 8 – 11 kusech.

 

Nároky 

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka, s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na jeden či dva výhony, ostatní zálistky, jak je to možné, vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 1 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20-25°C.

 

 Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně