DELONIX REGIA " Ohňový strom " 5 SEMEN v balení

   DELONIX REGIA " Ohňový strom " 5 SEMEN

Více informací


35 Kč

S76

 

Popis

 

Delonix Regia "ohňový strom" je endemitem Madagaskaru ,odkud se rozšířil pro svoji krásu do celého světa.Byl zařazen mezi top 5 nejkrásnějších stromů světa.Listy tohoto stromu jsou drobné,ale složené, dvakrát zpeřené ,tmavozelené, celková velikost okolo 50 cm.Květy dosahují velikosti 10 cm ,jsou složeny v květenství dosahující velikosti až 50 cm.Po odkvětu se místo květů vytváří lusky dlouhé 30-60 cm,které obsahují velké množství semen.  

 

 
Nároky

 

V našich podmínkách je tato rostlina díky tepelné odolnosti vůči mrazu předurčena pro pěstování v interieru,zimní zahradě či skleníku.V zimním období by teplota neměla klesnout pod 10°C i když krátkodobě snáší -3°C. Rostlina vyžaduje dostatek světla.V letních měsících velmi prospívá letněnění na zahradě v polostínu.Rostlina má ráda noční ochlazení.Na půdu je Delonix nenáročný,vyžaduje však dobrou drenáž.Nesnáší přemokření a toto platí obvzlásť v zimních měsících,kdy by měla být zálivka velmi mírná.  
 

 

Výsev a klíčení

 

Slupka semene je velmi tvrdá a těžko propouští vodu.Proto před vlastním klíčením semena napilujte z boku delší strany,např. pilníkem na nehty!Takto upravená semena začínají klíčit do jednoho týdne.Pokud semeno není skarifikováno,klíčení trvá podstatně déle .Pro klíčení použijte kokosové vlákno,které je ideálně vzdušné,dobře se udržuje v něm udržuje ideální vlhkost.Vlhkost substrátu by neměla být příliš vysoká aby nedošlo k uhnití semen. 
 

 

Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně