Chilli 7 Pod White " 10 SEMEN v balení

Chilli 7 Pod White " 10 SEMEN v balení

Chilli 7 Pod White " 10 SEMEN v balení

Více informací


39 Kč

C5

Popis

Chilli 7 Pod White (Capsicum chinense), označovaný také jako 7 Pot, patří mezi nejpálivější papričky na světě a je původem z Trinidadu. Název 7 Pot pochází z myšlenky, že jeden plod okoření 7 hrnců gulášů. Jedná se o bílou variantu 7 Pod (jsou i červené, žluté, čokoládové apod.), která je dosti vzácná. Rostlina má zelené stonky i listy a bílé, až krémově bílé květy. Lusky, připomínající rozkvetlé růže, pomalu dozrávají od světle zelené k bílé a jsou velmi pálivé, takřka extrémně pálivé a mají sladkou, ovocnou příchuť. Jsou křupavé jako jablko a mají tenkou, ale pevnou slupku. Hodí se do ostrých omáček, polévek nebo k sušení.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky 70 - 120 cm.

 

Plod

Je bílý, až krémový, přibližně 3 – 6 cm velký. Doba zrání je přibližně 90 dní. Velmi silně pálivé v rozmezí 800 000 – 1 000 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30°. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2-4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně