Chilli Habanero Red Savina " 10 SEMEN v balení

Chilli Habanero Red Savina " 10 SEMEN v balení

Více informací


38 Kč

C7

Popis

Chilli Habanero Red Savina (Capsicum Chinense) byla vyšlechtěna v Americe, ve státě Kalifornia Frankem Garciou a jeho společností GNS Spices z původní karibské Habanero. Byla plných 12 let, až do roku 2006, považována za nejpálivější papriku světa. Od té doby bylo objeveno několik pálivějších papriček, ale tato se stala klasikou, která rozhodně stojí za zkoušku. Plod je srdcovitého tvaru, dozrávající ze zelené, v době zrání žluto-oranžový, v plné zralosti sytě červený. Má výbornou sladkou, ovocnou, téměř meruňkovou příchuť a hodí se do omáček, polévek, gulášů a jiných pikantních pokrmů, ale i k sušení. Rostlina je velmi plodná a vhodná i pro začínající pěstitele.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Pohybuje se v rozmezí 50 - 70 cm.

 

Plod

Přibližně 5 cm dlouhé a 4 cm široké lusky dozrávající ze zelených na tmavě červené. Doba zrání je až 100 dní. Pálivost je 350 000 až nejvíce naměřených 577 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev - Klíčení

Před samotným klíčením namočíme semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti, použijeme pro klíčení drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem můžeme vložit do menšího zip sáčku, klíčí při teplotě okolo 30°C. Takto velmi urychlíme klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysadíme do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (2 - 4 pravých lístků) je vysadíme do výživného substrátu. Při klasickém výsevu u této chilli papriky může klíčení trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento úspěšnosti.


Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně