Okurka Telegraph " 30 semen v balení

Okurka Telegraph " 30 semen v balení

Okurka Telegraph " 30 semen v balení

Více informací


28 Kč

S636

Popis

Okurka Telegraph (cucumis sativus) je italská odrůda s nejdelšími plody mezi okurkami. Plody jsou hladké, tmavě zelené, s vynikající jemnou chutí a dužina obsahuje jen málo semen. Okurka je bohatá na vitamín C a minerály, pomáhá proti zadržování vody v těle a pro nízký obsah kilojoulů je vhodná i při redukční dietě. Okurky se konzumují čerstvé např. do salátů, používají se na zeleninové oblohy, nebo je možné i grilovat a konzervovat.

 

Výška

Rostlina dosahuje výšky 100 -150 cm.

 

Plod

První sklízíme po 70 dnech až 30-45 cm úzké válcovité plody

 

Nároky

Aby bylo dosaženo správného tvaru plodů bez kroucení je třeba tuto odrůdu popínat. Okurky preferují teplé, slunné místo a hlinitou, humózní, vlhkou půdou bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme na záhon cca 2 cm pod povrch od poloviny dubna do 10. května po 2-4 semenech do vzdálenosti 50 až 80 cm v řádku. Meziřádková vzdálenost 80 cm. V případě časných výsevů na pole je možné použití netkané textilie, kterými mohou být okurky přikryté až do doby začátku kvetení.

Rostliny lze předpěstovat při teplotě 20-25°C. Na předpěstování sadby počítejme 3-4 týdny před požadovaným termínem výsadby. Výsadbu na záhon provádíme v polovině května.Košík  

Žádné zboží

Celkem 0 Kč

K pokladně